Vidnyánszky is megnézné az Alföldi-filmet
Ma mutatják be Salamon András dokumentumfilmjét, melyet Alföldi Róbert utolsó Nemzeti Színház-beli hónapjairól forgatott. A mostani színházigazgató is tervezi, hogy megnézi a filmet.
Ma mutatják be Salamon András dokumentumfilmjét, melyet Alföldi Róbert utolsó Nemzeti Színház-beli hónapjairól forgatott. A mostani színházigazgató is tervezi, hogy megnézi a filmet.
Tamási Áron Vitéz lélek című darabjával indul turnéra a Nemzeti Színház. A darabot az igazgató, Vidnyánszky Attila rendezte, ez volt az idei évad első bemutatója.
A színházi szakember hétfőn közleményben jelentette be, hogy a személye ellen irányuló "támadásokra és kampányokra" tekintettel azonnali hatállyal felhagy tisztsége ellátásával, hogy "lehetővé tegye a tárgyilagos vitát".
Igazi nagyszabású családi darab a pénteken bemutatott János vitéz, népszínház és látványszínház egyszerre. Van benne sok irónia és önirónia, még ha némely poén elég laposra is sikerült. Örömmel konstatáltuk, hogy végre nem csak kiáltványt akart „az új színházról” színre vinni a rendező.
Alföldi Róbert szerint agyrém, hogy azt kerülgetjük: előfordulhat-e, hogy a közeli jövőben majd be kell nyújtani a rendezői koncepciót egy illetékes kormányzati hivatalba – nyilatkozta a Nemzeti Színház volt igazgatója a 168 órának adott interjújában.
Blaskó Péter szerint a Nemzeti Színházat mindig az aktuális kormányzat tartja el, ezért politikafüggő – így volt ez már a háború előtt is. A Nemzeti Színház színésze a Demokratának adott interjújában arról is beszélt, hogy Vidnyánszky Attilát már akkor ütötték-verték, amikor még be sem tette a lábát az intézménybe, holott Alföldi első két évében is voltak bukások.
Mácsai Pál két családban él, de mindig az otthoniak járnak pórul. A Nemzeti Színház igazgatása nem érdekli, az Örkény igazgatói posztjára viszont újra pályázik. A közéletben rég nem találja azt, aki arról beszélne, ami neki fontos. Alapélmény számára a magány. Miért nem filmezett többet? Milyen lesz a Terápia második évada? Mit várnak ma a magyar nézők a színháztól, és van-e értelme a központosításnak? Interjú.
Vidnyánszky Attila szerint lehet színházban „aktuálpolitizálni”, csak nem szabad letagadni. Ő maga is élt ilyen eszközökkel, de azt rendjén valónak gondolja. Ha új kormány jönne, számít rá, hogy eltávolítják, de akkor sem rendezne nagy jelenet az ügyből.
A bécsi Burgtheater után a Pozsonyi Nemzeti Színház is jelezte, hogy nem kíván részt venni azon a színházi fesztiválon, amelyet a budapesti Nemzeti Színház szervez – írja az Új Szó Online. Vidnyánszky Attila értetlenül áll a történtek előtt.
Halász államtitkár fölcsapott színikritikusnak, de annak is alkalmatlan.
Olyan volt, amilyenre számítani lehetett. A hatalom részéről folytatódik az agresszív tarolás – szép szóval: a területfoglalás –, a színház részéről a csöndes ellenállás, jó esetben jó darabokkal. 2013 mégsem elsősorban az előadásokról szólt.
Újabb két Debrecenből áthozott darabot mutatott be a Nemzeti Színház, az egyiket egy román, a másikat egy orosz sztárrendező állította színpadra. Az első nagy csalódást okozott szerzőnknek, a második viszont – nem utolsósorban Szűcs Nelli zseniális játékának köszönhetően – a Vidnyánszky-éra talán eddigi legjobb darabja.
A hit hegyeket mozgat. Elnyeri méltatlan büntetését. Aztán méltó jutalmát. Aztán megint méltatlan büntetését. És így tovább, ad astra. Közben meg bőven van mit nézni a Nemzetiben az új igazgató második embléma-rendezésében, a Johanna a máglyán című előadásban.
Szerencsére a CNN hírportáljának turizmus rovata továbbra is Magyarország bűvületében van, ezúttal nyolc olyan épületet mutattak be, amelyet muszáj egy Budapestre érkező turistának megtekintenie.
Szubjektív szakmai okokból Rudolf Péter is Vidnyánszky Attila mellett tette volna le a voksát a Nemzeti Színház igazgatói pályázata során, és horrornak tartja, hogy jelenleg a színházi világban nyilvánvalóan értékes embereket titulálnak tehetségtelennek. A színművész a Heti Válasznak adott interjút.